PATARIMAI
00370 52 05 89 85
Padangos pavadinimas
 
 1. Padangų gamintojas (markė)
 2. Protektoriaus rūšis / Padangų tipas
 3. Padangos skerspjūvio plotis (mm)
 4. Padangos aukščio ir pločio santykis (%)
 5. Radialinės padangos
 6. Ratlankių skersmuo (coliais)
 7. Padangų išlaikomas svoris
 8. Greičio indeksas
 9. Tubeless (bekamerinė padanga)
 10. Gamybos data (XX = savaitė, X = metai, < = 9. dešimtmetis) (smulkiau apie tai)
 11. Susidėvėjimo indikatorius (Tread Wear Indicator) (1,6 mm)
 12. Papildomas padangų išlaikyti sunkiasniam svoriui pavadinimas
 13. Nurodymas apie žieminių ir universalių padangų pritaikymą naudoti jas žiemą
Informacijos šaltinis: Reifenfibel, 1 leidimas 1999, šveicarija Copyright by Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Pirelli

Padangų plotis (3)

Padangų plotis yra nurodomas milimetrais (pav. 175 mm). Įprastų lengvųjų automobilių  padangų pločio skerspjūviai yra nuo 125 mm (pav. 125/80 R 12) iki 335 mm (pav. 335/30 R 19). Pločiai didėja 10-mm-žingsniuose. Ypatingos padangos naujoms ratų-padangų sistemoms (pav. TD-padangos nuo Dunlop arba TRX- bei TDX-padangos nuo Michelin) turi kitus išmatavimus milimetrais. Jų pločiai yra nuo 160 mm iki 240 mm. Jų faktiškas plotis dažniausiai skiriasi, nuo gamintojo nurodytų išmatavimų keliais milimetrais, bet yra gaminimo tolerancijos ribose priklausant nuo gamintojo. Be to, padangos plotis priklauso ir nuo ratlankio pločio, ant kurio padanga yra montuojama. Padangų standartizavimo dėka yra leidžiama montuoti daugelį padangų ant skirtingų pločių ratlankių. Tačiau šie pločio skirtumai taip pat gali būti priežastimi, kad ant tam tikrų automobilių leidžiama montuoti tik automobilio gamintojo nurodytas padangų markes (markių pririšimas) arba tik kombinacijoje su tam tikrais ratlankiais. Nes tik tuo atveju yra garantuotas važiavimo saugumas visose situacijose (pvz. važiuojant labai nelygu keliu arba stipriai pasukant vairą į šoną). Taip pat sniego grandinių naudojimas gali būti pririštas prie tam tikrų padangų tipų ir ratlankių pločių. Prašome atsižvelgti į savo automobilio techninio paso ir naudojimo instrukcijos duomenis.

Padangos aukščio ir pločio santykis/serija .../50, /60, /70, /80 (4)

Čia yra parodytas padangos aukščio ir skerspjūvio pločio santykis procentais. Pav. .../50 reiškia, kad padangos plotis yra dvigubai didesnis negu padangos aukštis. Su "krentančiais" santykių skaičiais padangos šonas darosi žemesniu – įprasta sportiško automobilio išvaizda (225/45...). Ypatingas atvejis: padangose 80ųjų-ir /82ųjų-serijos ankščiau nebuvo ".../80" ženklo pavadinime – tai reiškia, kad senesnių automobilių dokumentuose dar gali būti parašyta "155 R 13". Perkant padangas jums reikės pasirinkti "155/80 R 13".

Padangos gamybos rūšis (5)

"R" reiškia "Radial" (dažniausiai parašyta papildomai). Tai yra dabartiniu metu įprastas padangų gaminimo būdas, kurio metu karkaso siūlai yra išdėstomi spindulio forma. Iki 80-ųjų metų buvo dažniausiai naudojamos diagonalės padangos. Dabar jos yra gaminamos tik ypatingais atvejais, pvz. senoviškiems automobiliams. Tada vietoj raidės  "R" yra parašyta raidė "D" arba "-". Atkreipkite dėmesį: Jokiu būdu negalima montuoti ant automobilio skirtingų rūšių padangų, tai reiškia radialių ir diagonalių, iš karto. Prašome montuoti tik vienos rūšies padangas.

Ratlankių skersmuo (6)

Ratlankių skersmuo yra matuojamas skersai nuo vieno iki kito ratlankio krašto ir yra dažniausiai nurodomas coliais ( " ). Paplitę išmatavimai nuo 10 " iki 20 " colių. TD-kaip ir Dunlop bei TRX- ir TDX-padangų arba PAX-System Michelin ratlankių skersmuo yra matuojamas milimetrais. Labiausiai paplitęs ratlankių skersmuo yra nuo 315 mm iki 440 mm.

Padangų išlaikomo svorio indeksas (Load Index LI) (7)

Tai yra skaičius, kuris parodo padangos išlaikomą svorį. LI-indeksas lentelėje nurodo padangos su reikalaujamu oro spaudimu maksimaliai išlaikomą svorį. Pvz. "85" = 515 kg. Automobilyje sumontuotos padangos turi atitikti automobilio dokumentuose nurodytam LI-indeksui arba viršyti jį. Papildomas nurodymas "Reinforced": (12) tai yra padangos, kurios išlaiko ypatingai sunkų svorį (transporteriams, mikroautobusams, džipams... ). Svarbiausias ir šiuo atveju yra LI-skaičius.

Greičio indeksas (GSY, arba "Speedindex") (8)

Maža raidė, kuri nurodo maksimalų padangos greitį. Kiekvienai raidei yra priskirtas tam tikras greitis (čia parodyta: įprastas GSY lengviesems automobiliams)

Padangos sukimosi kryptis

Padangos su ypatingu protektoriumi dažniausiai turi jų šone "Rotation", "Drehrichtung" arba "Direction" užrašus, šalia kurių yra pavaizduota krypties rodyklė. Montuojant padangą reikia būtinai atsižvelgti į padangos sukimosį kryptį.

Tubeless ("bekamerinės" padangos) (9)

Lengvųjų automobilių padangos yra įprastai bekamerinės. Kameros užvilkimas yra ne tik nereikalingas, bet dažniausiai ir uždraustas (čia yra ir išimčių). Jeigu Jūs turite abejonių, patikrinkite savo automobilio dokumentus arba paklauskite padangų gamintojo.

Gamybos data (10)

Kodavimo sistema iki 2000 m.: trys skaičiai taip vadinamo "DOT"-numerio nurodo gamybos datą. Pirmi du skaičiai nurodo gamybos savaitę, paskutinis – metus. Pvz.: 409 =40. savaitė 1999m. Trikampis šalia numerio nurodo, kad padanga buvo pagaminta 1990 m. Nauja sistema: numeris susidaro iš keturių skaičių. Pvz. 0100 = 1 savaitė 2000 m.

Susidevėjimo rodiklis (Treadwear Indicator , "TWI") (11)

Padangos šone yra keletą kartų pavaizduotas sutrumpinimas "TWI" (galimas ir kitas ženklas). Siekiant rodykle galima pamatyti, kad protektorius šioje vietoje nėra toks gilus, kaip kitur. Jeigu protektorius pasieks 1,6 mm susidevėjimo ribą, šios vietos bus gerai matomos padangos paviršiuje. Bandymai parodo, kad sudėvėtos padangos turi blogą sukibimą su kelio danga, ypač jeigu ji yra šlapia!

M+S (žieminės padangos/universalios padangos) (13)

Žieminės padangos yra pažymėtos "M+S", "M+S" arba panašiais sutrumpinimais. Tai parodo net tik, kad padangos yra pritaikytos naudojimui žiemai, bet ir kad jiems galioja kiti reikalavimai jų greičio klasėje.

Ypatingi reikalavimai kai kuriose Europos šalyse:

Jeigu yra privalomos žieminės padangos, jos turi turėti M+S-ženklą. Ypač Austrijoje reikalaujamas taip pat ne mažiau kaip 4 mm protektoriaus gylis.

"E"-ženklas:

"ECE-ženklas" yra rodomas kaip "E" arba "e", jis parodo, kad yra laikomasi europietiškos normos (ECE- R 30). Paveikslas 6: skaičius "12" nurodo Austriją kaip patikrinimo šalį. Svarbu: Pradedant nuo 98.10.01 (40 savaitė 98 metų, atitinka DOT-numeriu 408) šis ženklas yra Europoje privalomas. Tai reiškia, kad ant transporto priemonės yra draudžiama montuoti padangas, kurios neturi šito ženklo.

Atnaujintos padangos

Jie turi ženklą "R", "runderneuert", "retread" oder "retreaded". Atnaujinimo data yra nurodyta tokiu pat būdu, kaip ir naujos padangos gamybos data. Kokie skirtumai tarp automobilio dokumentų ir padangos yra leidžiami? Čia galioja šios išimtys:
 • Svorio išlaikymo indeksas LI: Li-indeksas gali būti didesnis negu automobilio dokumentuose nurodyta. Pvz.: techninis pasas leidžia 165/65 R 13 76 T, padangų užrašas: 165/65 R 13 77 T. 
 • Greičio indeksas: Jis gali būti didesnis, negu automobilio dokumentuose nurodyta. Pvz.: tech. pasas 185/65 R 14 86 H, leidžiamos padangos su užrašu: 185/65 R 14 86 V.
 • Žieminės/universalinės padangos: greičio indeksas galioja mažesniam greičiui, negu automobilio dukumentuose nurodytam vasarinių padangų greičiui. Šiuo atveju yra privalomas lipdukas, nurodantis maksimalų M+S-padangų greitį. Pvz. automobilio dokumentai reikalauja 195/65 R 14 89 H (vasarinės padangos), leidžamos yra padangos : 195/65 R 14 89 Q M+S. Šiuo atveju automobilio maksimalus greitis yra apribotas.
 • P-padangos (JAV-klasifikacija, pav. P 225/60 R 15...). Jas galima naudoti, jeigu jos turi atitinkamą ECE-R30 ženklą, tai reiškia, jos turi atitikti standartus. Tuo atveju, kai ant padangos nėra pažymėta Load-indekso ir/arba greičio indekso, padangų gamintojas turi raštu patvirtinti, kad ši padanga atitinka ECE-standartui. Vairuotojas turi turėti šį patvirtinimą su savimi. Jeigu automobilio dokumentuose (ypač JAV/gamybos) yra reikalaujama "P"-padangų, leidžiama naudoti tik ECE-R 30 patiktintas padangas, jeigu padangos ženklinimas sutampa su automobilio dokumentuose reikalaujamais nurodymais.
 • ZR- ,VR-padangos. Jeigu jos dar yra nurodytos senesnio automobilio dokumentuose, leidžiama naudoti to pačio dydžio W - padangas (iki 270 km/h) su atitinkamu LI-indeksu. Be to, jų negalima naudoti didesniam negu 260 km/h greičiui. 
Jeigu Jūs pageigaujate padangų, kurių dydis nėra nurodytas jūsų automobilio dokumentuose, kreipkites į mus. Mes galime Jums pranešti, ar kiti dydžiai arba padangų – ratų kombinacijos yra leidžiamos.
Kainos galioja (jeigu nepaminėta kitaip) už vienetą su PVM ir siuntimo šlaidomis Lietuvoje.

© 1999-2020 by Delticom / reifendirekt.lt